PS! Håll utkik för foto- och videocoverage här på Tacky.se under den närmsta veckan!

Senior Bowl
1. Simon Karlsson, Stockholm
2. Erik Nylander, Borlänge
3. Pontus Björn, Borlänge/Oslo
4. Elias Nilsen, Malmö
5. Anders Löwbeer, Stockholm
6. William Gonzalez Persson, Göteborg
7. Jonathan Täktblad, Gävle
8. Rasmus Petersson, Karlstad
9. Gustav Nordlander, Sigtuna
10. Filip Ed, Borlänge
11. Carlos Törnberg, Malmö
12. Magnus Hanehöj, Göteborg

Tjej Bowl
1. Maïté Louisy, Lund
2. Katja Uneborg, Stockholm
3. Jessica Jansson, Borås
4. Felicia Jakobsson, Halmstad
5. Hedda Hjertberg, Stockholm
6. Moa Zander, Sundsvall
7. Emma Bernström, Malmö
8. Cornelia Selander, Varberg
9. Emma Fastesson Lindgren, Stockholm
10. Emma Bellstam, Malmö

Junior Bowl
1. Hampus Winberg, Varberg
2. Calle Öjert, Upplands Väsby
3. Ville Lundquist Falk, Stockholm
4. Ilon Vindvi, Stockholm
5. Julian Selander, Varberg
6. Daniel Jansson, Borlänge
7. Elias Johansson, Ystad
8. Mateo Royal, Stockholm
9. Philip Boqvist, Trollhättan
10. William Jakobsson, Halmstad
11. Koffe Kroon, Karlshamn
12. Felix Jakobsson, Halmstad
13. Hugo Myhre, Karlshamn
14. Arvid Rosander, Trollhättan (skadade sig)

Master Bowl
1. Hans Puttis Jacobsson, Täby
2. Janne Loftén, Stockholm
3. Björn Lindström, Stockholm
4. Tomas Lundquist, Stockholm
5. Pelle Evertsson, Borlänge
6. Lasse Punk, Stockholm



Web:
Eventet på Facebook
www.sverigesskateboardforbund.se
Sveriges Skateboardförbund på Facebook
KFUM-Hallen – Borlänge på Facebook
borlange.kfum.se



Senior Street

1. Simon Karlsson, Stockholm
2. Oscar Anderberg, Malmö
3. Erik Nylander, Borlänge
4. William Forsberg, Borlänge
5. Andreas Stam, Mockfjärd
6. Casper Söderström, Borlänge
7. Nizze Salinder, Malmö
8. Filip Ed, Borlänge
9. Rasmus Petersson, Karlstad
10. Axel Källmén, Malmö/Alingsås
11. Simen Hægeland, Malmö/Norge
13. Piotr Kryczka, Malmö/Gdansk
14. Magnus Hanehöj, Göteborg
15. Jesper Ferrari Bourner, Härnösand
16. Carlos Törnberg, Malmö
17. Emma Fastesson Lindgren, Stockholm
18. Rikard Nilsson, Göteborg
19. Niklas Walldén, Göteborg
20. Hugo Fröberg, Karlshamn
21. Adam Klingberg, Avesta
22. Axel Åberg, Karlshamn
23. Gustav Nordlander, Sigtuna
24. Johanna Juzelius, Göteborg

Tjej Street
1. Emma Fastesson Lindgren, Stockholm
2. Felicia Jakobsson, Halmstad
3. Katta Sterner, Mölndal
4. Jessica Jansson, Borås
5. Johanna Juzelius, Göteborg
6. Maïté Louisy, Lund
7. Hedda Hjertberg, Stockholm
8. Emma Bernström, Malmö
9. Emma Bellstam, Malmö
10. Ella Kennedy, Karlstad
11. Linnea Andersson, Stockholm

Junior Street
1. Leo Englund, Stockholm
2. Koffe Kroon, Karlshamn
3. Mohammed Jomni, Stockholm
4. Melvin Djurberg, Stockholm
5. Hampus Winberg, Varberg
6. Calle Öjert, Upplands Väsby
7. William Jakobsson, Halmstad
8. Philip Boqvist, Trollhättan
9. Mateo Royal, Stockholm
10. Noah Esse Hyvönen, Karlstad
11. Julian Selander, Varberg
12. Omar Taha, Stockholm
13. Liam Magnusson, Karlshamn
14. Elias Johansson, Malmö
15. Benjamin Frejsjö, Karlstad
16. Milton Nordgren, Stockholm
17. Alex Trapaga, Stockholm
18. Felix Jakobsson, Halmstad
19. Victor Liljecrantz, Stockholm
20. Niklas Ljung, Stockholm
21. Hugo Myhre, Karlshamn
22. Malcolm Henningor, Karlshamn
23. Noel Kennedy, Karlstad

PS! Håll utkik för foto- och videocoverage här på Tacky.se under den närmsta veckan!

INGA KOMMENTARER

Kommentera

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.