SVT´s livesändningar på SVT Play:
www.svtplay.se
www.svt.se/sport/x-games

Torsdag 26 januari

  • 23.45-02.00 Skidor slopestyle herrar kval, skotercross kval och final
    Håll koll på: 20.00 Ski Slopestyle (kval) med Jesper Tjäder & Henrik Harlaut, 22.00 Skotercross, heat och Final, Petter Nårsa & Adam Renheim (sänds i efterhand med start 23.30)
  • 03.50-06.30 Snowboard big air damer, snowboard superpipe herrar

Fredag 27 januari

  • 20.45-00.00 Snowboard slopestyle kval herrar, snowbike kval och final
    Håll koll på: 21.00 Snowboard Slopestyle (kval) med Sven Thorgren
  • 02.20-04.00 Skidor superpipe damer final
  • 04.20-07.00 Skidor superpipe herrar, snowboard big air herrar
    Håll koll på: 06.00 Snowboard Big Air med Sven Thorgren

Lördag 28 januari

  • 18.45-00.30 Skidor slopestyle herrar, snowboard slopestyle damer, skoter freestyle
    Håll koll på: 19.00 Skidor Slopestyle med Henrik Harlaut & Jesper Tjäder
  • 02.00-05.30 Skidor big air damer, snowboard superpipe damer, skidor big air herrar
    Håll koll på: 23.00 Skoter Freestyle med Daniel Bodin, 02.15 Skidor big Air med Emma Dahlström, Skidor big air med Henrik Harlaut

Söndag 29 januari

  • 17.45-23.30 Skidor slopestyle damer, snowboard slopestyle herrar, skoter best trick
    Håll koll på: 18.00 Skidor Slopestyle med Emma Dahlström, 20.00 Snowboard Slopestyle med Sven Thorgren, 22.00 Skoter Best Trick med Daniel Bodin

Alla snowboardtävlingar:

Torsdag 26 januari (lokal tid i Aspen)
11.30 – Special Olympics Unified Snowboarding Final
20.00 – Damer Snowboard Big Air Final
20.45 – Herrar Snowboard SuperPipe Final

Fredag 27 januari (lokal tid i Aspen)
22.00 – Herrar Snowboard Big Air Final

Lördag 28 januari (lokal tid i Aspen)
13.15 – Damer Snowboard Slopestyle Final
19.00 – Damer Snowboard SuperPipe Final

Söndag 29 januari (lokal tid i Aspen)
12.00 – Herrar Snowboard Slopestyle Final

Web:
X Games på Facebook
xgames.espn.go.com

INGA KOMMENTARER

Kommentera

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.